puchatek


Idź do treści

O nas

O nas

Przedszkole im Kubusia Puchatka jest placówką oświatową prowadzoną przez Gminę Kudowa- Zdrój. Organem nadzorującym jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu- Wydział Nadzoru Pedagogicznego w Wałbrzychu. Dyrektorem placówki jest pani Ewa Liebner. Nasze Przedszkole jest jedyną placówką publiczną funkcjonującą w mieście. Do 31 sierpnia 2016 r. w budynku tym funkcjonował Zespół Przedszkolno-Żłobkowy im. Kubusia Puchatka, a wcześniej Żłobek Miejski z Odziałem Przedszkolnym.
Obecnie przedszkole posiada 218 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do ich dyspozycji znajdują się sale zabaw, jadalnie, szatnie, umywalnie, toalety. Budynek położony jest u podnóża lasu w otoczeniu zielonego terenu, z którego wydzielono dwa place zabaw, osobne dla przedszkolaków i maluszków. Powstanie pięknego placu zabaw jest efektem realizacji projektu unijnego pn. "Przedszkole bez granic –współpraca Przedszkola w Hronovie oraz Zespołu Przedszkolno – Żłobkowego w Kudowie - Zdroju" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013, Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska
Z powodu zwiększenia liczby dzieci, które należało objąć edukacją przedszkolną, zostały otwarte 4 dodatkowe oddziały przedszkolne w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II przy ul. Buczka 9 oraz 1 oddział w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. T. Kościuszki 58.
Mocną stroną naszego przedszkola jest wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska, oddana dzieciom.
Nauczyciele są zaangażowani i stale poszukują rozwiązań usprawniających proces dydaktyczno-wychowawczy i opiekuńczy. Wszyscy w swojej pracy z dziećmi pamiętają o zasadzie Konfucjusza: "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól wziąć udział, a zrozumiem i rozwinę skrzydła". Przedszkolaki odwiedzają więc zakłady pracy, poznają różne zawody, są zabierane na wycieczki, które pozwalają im zrozumieć np. skąd się bierze chleb?, dlaczego z kranu leci czysta woda?, dlaczego trzeba dbać o ząbki? Nasze dzieci przejawiają wiele talentów artystycznych, a ich ujściem jest udział w licznych konkursach plastycznych, tanecznych, wokalnych, sportowych. Z dumą przechowujemy zdobyte przez nie dyplomy, nagrody i puchary. Przedszkole należy do Klubu Szkół UNICEF, do Dolnośląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promującej Zdrowie, posiada tytuł "Optymistycznego Przedszkola", "Bezpiecznego Przedszkola" oraz "Szkoly w ruchu".

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą umieszczoną na naszej stronie przedszkola!


Z kart historii

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego