puchatek


Idź do treści

Pomagamy innym

SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA

Nasza placówka brała udział w projekcie edukacyjnym Unicef pn. Szkoła z Prawami Dziecka, w ramach którego w każdej grupie odbył się cykl zajęć mający na celu zapoznanie dzieci z zagadnieniami dotyczącymi praw dziecka, ich znaczenia i konsekwencji w codziennym życiu. W 2014 roku przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Udział w projekcie jest podkreśleniem znaczenia tego najbardziej uniwersalnego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych i uczczeniem zbliżającej się rocznicy.
Dnia 18 czerwca 2014 roku w naszym przedszkolu pani dyrektor uroczyście uhonorowała sześć osób "Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka":
1. Pana Czesława Kręcichwosta, Burmistrza Miasta Kudowy- Zdroju
2. Panią Zofię Murańską- Łężną
3. Panią Henrykę Szafrańską
4. Panią Elżbietę Hendler- Bolechała
5. Panią Annę Bombik
6. Panią Anitę Cichosz- Kowalską
Nominowane osoby wykazały się otwartą postawą na potrzeby dzieci i podejmowaniem licznych inicjatyw, mających na celu dobro dzieci z naszego przedszkola i miasta.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

GWIAZDKA DLA AFRYKI

Nasza placówka już po raz kolejny wzięła udział w projekcie UNICEF na rzecz dzieci z Sierra Leone, tym razem pn "Gwiazdka dla Afryki". Projekt ten ma na celu zwrócenie uwagi na dramatyczną sytuację ludzi zamieszkujących kraje rozwijające się, a także na to co możemy zrobić, aby zmienić tę sytuację.
W ramach tej akcji sprzedawaliśmy świąteczne ciasta, upieczone przez rodziców naszych przedszkolaków, podczas Kudowskiego Jarmarku Świątecznego (15 grudnia 2013r) organizowanego przez Urząd Miasta w Kudowie- Zdroju oraz Muzeum Pogórza Sudeckiego .
Podczas kiermaszu zebraliśmy aż 663 zł, które wpłaciliśmy na konto UNICEF. Mamy nadzieję, że kwota ta pozwoli na zakup wielu szczepionek i uratuje dzieci przed groźnymi dla ich zdrowia chorobami. Dziękujemy rodzicom za upieczenie ciast oraz tak duże zaangażowanie w tę charytatywną akcję.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

FESTYN RODZINNY "MAMA, TATA I JA"

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Nasza placówka brała udział w projekcie UNICEF pn "Wszystkie kolory świata".
W ramach tej akcji dzieci wraz z rodzicami przygotowały charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Cena wywoławcza jednej laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratowanie mu życia.
Laleczki zostały zlicytowane podczas Kudowskiego Jarmarku Świątecznego (18 grudnia 2011r) organizowanego przez Urząd Miasta w Kudowie- Zdroju oraz Muzeum Pogórza Sudeckiego .
Podczas Jarmarku sprzedawaliśmy świąteczne ciasta upieczone przez rodziców, dochody zostały również przeznaczone na tę akcję.
Podczas kiermaszu zebraliśmy 780 zł. Następną licytację laleczek przeprowadzono podczas uroczystości w przedszkolu z okazji Dnia Babci i Dziadka. W sumie zebraliśmy 910 zł, co pozwoli na zakup szczepionek dla 91 dzieci z Sierra Leone .REPORTAŻ Z JARMARKU NA STRONIE; http://www.tvklodzka.pl/site/telewizja/1/1/2/358/n.html

ŚWIĄTECZNY JARMARK

Pełny ekranWsteczPlayDalej

LALECZKI UNICEF

Pełny ekranWsteczPlayDalej

KLUB SZKÓŁ UNICEF

Nasze przedszkole przyłączyło się do klubu Szkół UNICEF. Chcemy aktywnie włączyć się w akcje humanitarne organizowane przez UNICEF, aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom z całego świata. Więcej na: http://www.unicef.pl/

KAMPANIA "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego