puchatek


Idź do treści

Projekt unijny

REALIZACJA PROJEKTU: "PRZEDSZKOLE BEZ GRANIC-WSPÓŁPRACA PRZEDSZKOLA W HRONOVIE ORAZ ZESPOŁU PRZEDSZKOLNO-ŻŁOBKOWEGO W KUDOWIE ZDROJU"

Pełny ekranWsteczPlayDalej

1 października 2010r - Hronov

Dnia 1 października 2010r w przedszkolu w Hronovie odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym omówiono szczegółowo zadania do realizacji projektu. Pani dyrektor M. Vanatowa oprowadziła gości z Kudowy Zdroju po terenie przedszkola, zaprezentowała wyposażenie sal oraz prace remontowe wykonane w ostatnim czasie.

26 października 2010r

W tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu dzieci z Hronova. Wspólnie z obchodziliśmy "Święto pieczonego ziemniaka". Podczas spotkania dzieci poznały "Krótką bajkę o ziemniaku", nie zabrakło też w zabaw we wspólnym kręgu oraz konkursów i zawodów. "Ziemniaki- Cudaki" , wykonane przez dzieci, urzekły wszystkim swym wyglądem. Uczestnikom na koniec spotkania wręczono upominki, a dla najbardziej pomysłowych wykonawców ziemniaczanych ludzików , atrakcyjne nagrody. W tym czasie dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Posvícení v mateřské škole w Hronovie. Jest to zwyczaj dziękowania za jesienne zbiory, wtedy wszyscy się bawią, atrybutem są tańce, parady, kolacze, a także zwierzęta np. kogut.

POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

CZECHY

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

30-11-2010r, ANDRZEJKI, POLSKA

30 listopada 2010r obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Jest to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. W przedszkolu traktujemy je jako dzień zabaw. Na to wesołe spotkanie zaprosiliśmy dzieci z czeskiego przedszkola z Hronova. Były wspólne wróżby i zabawy przy muzyce. Na koniec zorganizowano konkurs plastyczny "Moje puzzle". Prace były bardzo ciekawe i oryginalne, a przede wszystkim wykonane samodzielnie. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody- zabawki.


16 GRUDNIA- WIGILIA

16 grudnia 2010r gościliśmy po raz kolejny dzieci z hronovskiego przedszkola. Z tej okazji dzieci z grupy "Stokrotki" i "Promyczki" zaprezentowały jasełka. Dzieci z Czech poznały polskie zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, degustowały tradycyjne potrawy wigilijne. Zorganizowano konkurs plastyczny pn "Wesoła choinka". W tym czasie nasze dzieci brały udział w uroczystościach związanych ze świętami w Hronovie. Takie spotkania ułatwiają odkrywanie podobieństw i różnic między naszymi narodami.

POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

CZECHY

Pełny ekranWsteczPlayDalej

25-01-2011r, POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

25 STYCZNIA- KARNAWAŁ CZAS ZACZĄĆ

Tym razem wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Hronova poznawaliśmy tradycje karnawałowe w Polsce. Aby dobrze się przygotować do balu dzieci samodzielnie wykonały przepiękne maski, które ozdobiły cekinami, brokatem i piórkami. Podczas spotkania nie zabrakło także wspólnych tańców. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki i nagrody.

WYCIECZKA DO ZOO SAFARI, 27-01-2011r

Dzieci z grupy "Stokrotki" i "Promyczki" zostały zaproszone na wycieczkę do ZOO Safari w Dvur Kralove. Dzieci mogły obserwować zwierzęta egzotyczne i dowiedzieć się w jaki sposób spędzają zimę w naszych warunkach klimatycznych. Pani przewodnik opowiedziała kilka ciekawostek z życia zwierząt.

CZECHY, 27-01-2011r

Pełny ekranWsteczPlayDalej

10 LUTEGO 2011r, POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W KUDOWIE ZDROJU

10 lutego 2011 r dzieci z grupy "Misie" wspólnie z gośćmi z hronovskiego przedszkola odwiedziły najpiękniejsze miejsca w Kudowie Zdroju. Na trasie spaceru był oczywiście Park Zdrojowy, który o tej porze roku też jest piękny. Dzieci degustowały naszą wodę mineralną. Po spacerze odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci mogły namalować, narysować, wykleić to co się im najbardziej podobało. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone, a wszystkim uczestnikom na pamiątkę spotkania wręczono upominki.

2 MARCA 2011r- ZAJĘCIA POKAZOWE, HRONOV

2 marca 2011r nauczycielki z Zespołu brały udział w zajęciach, umuzykalniających prowadzonych przez nauczycielki z przedszkola w Hronovie. Panie zademonstrowały kilka przykładowych ćwiczeń oddechowych, rytmicznych oraz z emisji głosu. Po zajęciach nauczycielki z Czech i Polski wymieniły się swoimi doświadczeniami i uwagami.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

21 MARCA 2011-POWITANIE WIOSNY, POLSKA

21 marca, jak co roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola razem z kolegami z Hronova, uroczyście witały Panią Wiosnę. W kolorowym pochodzie z Marzannami i zielonymi gaikami przemaszerowały ulicami Kudowy. Nie zabrakło okrzyków "Precz zimo zła!" i "My chcemy wiosnę!". Na placu za przedszkolem Marzanna została spalona. Mamy nadzieję, że zima wróci do nas dopiero w grudniu.


20 KWIETNIA 2011r, WIELKANOCNE ZWYCZAJE

20 kwietnia 2011r odbyło się nasze kolejne spotkanie, tym razem poświęcone przygotowaniom do Świąt Wielkanocnych. Dzieci z Czech poznały polskie zwyczaje Wielkanocne. Oglądały świąteczne ozdoby i stroiki przygotowane przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych z Kudowy Zdroju oraz miały możliwość samodzielnego wykonania ozdób z gipsu. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a najładniejsze prace zostały nagrodzone. W tym czasie dzieci z grupy "Pszczółki" i "Motylki" brały udział w zajęciach przygotowanych przez naszych czeskich przyjaciół.

POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

CZECHY

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

19 MAJA 2011r- MAŁA OLIMPIADA SPORTOWA, POLSKA

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Małą Olimpiadę Sportową na naszym nowym placu zabaw. W sportowych zmaganiach wzięli udział reprezentanci hronovskiego i naszego przedszkola . Mali sportowcy rywalizowali ze sobą w duchu fair play, najważniejsza była dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki i nagrody. Kolejna olimpiada już za rok.

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI PRZEDSZKOLNYCH, 1 CZERWCA 2011r, POLSKA

Nasi koledzy z Hronova wystąpili podczas Przeglądu Twórczości Dzieci Przedszkolnych w Kudowie Zdroju. Przygotowali bajkę muzyczną pt "Mała czarownica". Polska widownia bardzo dobrze przyjęła młodych aktorów i nagrodziła ich gorącymi brawami.


Pełny ekranWsteczPlayDalej

CZECHY

Pełny ekranWsteczPlayDalej

9 CZERWCA 2011r, HRONOV

9 czerwca 2011 r dzieci z grupy "Motylki" i "Krasnoludki" zostały zaproszone do przedszkola w Hronovie. Obejrzały przedstawienie przygotowane przez czeskich kolegów. Póżniej była wspólna zabawa i poczęstunek. Szkoda,że to już nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego