puchatek


Idź do treści

Przyjaciele z Hronowa

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

CZECHY

Pełny ekranWsteczPlayDalej

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

18 grudnia 2013r odbylo się nasze kolejne spotkanie z kolegami z Hronova. Dzieci z grupy "Biedronki" przedstawiły gościom jasełka. następnie dzieci wykonały ozdoby choinkowe. W tym czasie "Krasnoludki" wybrały się w odwiedziny do przedszkola w Hronovie. Dzieci miały okazję posłuchać kolęd śpiewanych przez czeskich przedszkolaków.

SPOTKANIE WIOSENNE

10 kwietnia 2013r odbyło się nasze kolejne spotkanie. Dzieci z grupy "Krasnoludki" po raz pierwszy odwiedziły przedszkole w Hronovie. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, a później obejrzały przedstawienie muzyczne przygotowane przez dzieci. W tym samym czasie gościliśmy w naszym przedszkolu grupę dzieci z Czech. Wspólne zabawy i zajęcia uczą kultury, języka oraz tolerancji do innych narodów.

CZECHY

Pełny ekranWsteczPlayDalej

POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

CZECHY

Pełny ekranWsteczPlayDalej

SPOTKANIE OPŁATKOWE

18 grudnia 2012r spotkaliśmy się ponownie z naszymi kolegami z Hronova. "Motylki" przedstawiły gościom jasełka, nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. W tym czasie "Promyczki" i "Stokrotki" wybrały się w odwiedziny do czeskiego przedszkola w Hronovie. Dzieci miały okazję posłuchać kolęd śpiewanych przez czeskich przedszkolaków. A także samodzielnie dekorowały słodkie pierniczki, które zostały przygotowane specjalnie dla nich.

"MAŁA OLIMIADA" 2012, POLSKA

12 czerwca 2012r odbyła się już druga "Mała Olimiada" w naszym przedszkolu z udziałem naszych kolegów z Hronova. Wszyscy zawodnicy rywalizowali ze sobą zgodnie z zasadami fair play. Było mnóstwo zabawy i radości.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

SPOTKANIE W HRONOVIE, 13 GRUDNIA 2011r

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Przegląd Twórczości Dzieci Przedszkolnych- 19.05.2010 r.

Nasze zaprzyjaźnione przedszkolaki z Hronova wystąpiły podczas Przeglądu Twórczości Dzieci Przedszkolnych w Kudowie Zdroju. Przygotowały bajkę muzyczną pt "Na palubu" czyli "Na pokład". Polska widownia bardzo dobrze przyjęła młodych aktorów i nagrodziła ich gromkimi brawami.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

POLSKA

Pełny ekranWsteczPlayDalej

CZECHY

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Nasze kolejne spotkanie- 7.04.2010r

Tym razem zaprosiliśmy naszych przyjaciół na zajęcia do siedziby Parku Narodowego Gór Stołowych. Tematem przewodnim warsztatów była wiosna, której dzieci szukały wśród zieleniejącej trawy. Odnalazły ją w postaci pierwszych kwiatków, głosów ptaków, a także złożonego na stawie skrzeku. Zwiedziły także Muzeum Żaby. W tym czasie dzieci z naszego przedszkola, z grupy "Krasnoludki" gościły w Hronovie. Zapoznały się z techniką lepienia z gliny oraz spróbowały swoich sił na ściance wspinaczkowej.

31.03.2009r Polska

Pełny ekranWsteczPlayDalej

PRZYWITANIE WIOSNY - 31-03-2009r

W tym roku przywitaliśmy wiosnę wspólnie z naszymi kolegami z Hronowa. Przemaszerowaliśmy barwnym korowodem ulicami naszego miasta. Towarzyszył nam radosny śpiew czeskich i polskich piosenek o tematyce wiosennej.

HRONOWSKI SKRIVANEK

W maju 2009r zostaliśmy zaproszeni na festiwal chórów dzieci przedszkolnych. Byliśmy oczarowani profesjonalnym przygotowaniem zespołów dziecięcych. My zaprezentowaliśmy 2 piosenki "Taniec pajacyka z misiem" oraz "Przedszkolną sambę". Występy naszych śpiewaków zostały przyjęte z dużym entuzjazmem.

28.05.2009r Czechy

04. 06.2009r Czechy

Pełny ekranWsteczPlayDalej

HRONOWSKIE HADE

Już po raz drugi wzięliśmy udział w przeglądzie twórczości teatralnej w Hronowie. Dzieci z grupy "Biedronki" wraz nauczycielkami: Iwoną sojką i Anną Brezner przygotowały bajkę pt "Nikt mnie więcej nie zobaczy". To opowieść o gąsienicy, która zamieniła się w pięknego motyla.

ANDRZEJKI

25 listopada 2009r obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Na to wesołe spotkanie towarzyskie, dostarczające wielu przeżyć i emocji zaprosiliśmy dzieci z czeskiego przedszkola w Hronowie. Były wróżby, zabawy, tańce no i oczywiście lanie wosku.

25.11.2009r Polska

Pełny ekranWsteczPlayDalej

18.02.2009 r. 4 nauczycielki z naszego przedszkola hospitowały zajęcia w zaprzyjaźnionej placówce. Poznały w jaki sposób prowadzone są zajęcia, sposób ich dokumentowania.

27.02.2009 r. W Zespole odbyły się zajęcia pokazowe dla nauczycielek z Czech. Wzajemne hospitacje zajęć ułatwią bliższe poznanie metod i form pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

27.02.2009r Polska

Pełny ekranWsteczPlayDalej

16.10.2008 Czechy

Pełny ekranWsteczPlayDalej

16.10.2008 Polska

Pełny ekranWsteczPlayDalej


16.10.2008 r.
Do Polski przyjechało 26 dzieci i 2 nauczycielki zaproszone na "Święto pieczonego ziemniaka". Dzieci z obu przedszkoli razem bawiły się, brały udział w konkursach i pracach plastycznych. Piekły ziemniaki w ognisku. W tym czasie dzieci z Zespołu gościły w Czechach.


07.06.2008 r. "Na Szlaku Ginących Zawodów" w Czermnej odbył się festyn "Mama, tata i ja" z udziałem zaproszonych z Czech przedszkolaków wraz z rodzicami.

12.06.2008 r. Dzieci z Polski wzięły udział w festiwalu teatrzyków przedszkolnych w teatrze w Hronowie gdzie pokazały przygotowane przez siebie przedstawienie: "W Zwierzątkowie"

12.06.2008 Czechy

Pełny ekranWsteczPlayDalej

10.12.2008 Polska

Pełny ekranWsteczPlayDalej


10.12.2008 r. Gościliśmy 22 dzieci i 2 nauczycielki z Czech. Zaprosiliśmy ich na wycieczkę do Ruchomej Szopki w Czermnej, a następnie na jasełka w wykonaniu dzieci z grupy "Biedronki". Dzieci z Czech poznały nasze zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz degustowały nasze tradycyjne potrawy wigilijne. W tym czasie nasze dzieci brały udział w uroczystościach związanych ze świętami w Hronowie.

27.03.2008 r. 38 dzieci i 5 nauczycielek z naszego przedszkola spędziło cały dzień w przedszkolu w Hronowie. W tym samym czasie do Zespołu przyjechało 36 dzieci i 4 nauczycielki z Hronowa. Spotkanie miało na celu wzajemne poznanie się dzieci z obu krajów. Razem spędzony czas wypełniły wspólne gry, zabawy i tańce.

27.03.2008 Polska

Pełny ekranWsteczPlayDalej

27.03.2008 Czechy

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Przebieg dotychczasowej współpracy polsko-czeskiej

14.01.2008 r. - przyjazd dyrektora Zespołu Przedszkolno - Żłobkowego Ewy Liebner i z-cy dyrektora Katarzyny Mężyńskiej do przedszkola w Hronowie z propozycją współpracy obu placówek. Wizyta była połączona ze zwiedzaniem przedszkola i zapoznaniem się z zasadami jego funkcjonowania. Dyrektor Zespołu zaprosiła dyrekcję i kadrę pedagogiczną z Hronowa do Polski.

23.01.2008 r. Nauczycielki z Hronowa odwiedziły Zespół Przedszkolno - Żłobkowy w Kudowie Zdroju. Nauczycielki wymieniły poglądy na temat pracy pedagogów w obu krajach, zwiedziły przedszkole i ustaliły szczegółowy plan współpracy.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego