document.write(unescape("%3Cscript src=%27http://s10.histats.com/js15.js%27 type=%27text/javascript%27%3E%3C/script%3E")); " />

puchatek


Idź do treści

Pszczolki

Grupy

HYMN GRUPY

PSZCZÓŁKI

Promień słońca budzi mnie,

Potem w rosie kąpię się.

Wkładam piękny strój w paseczki
Idealny dla pszczółeczki.

Ref. Bzz bzz bzz rozlega się,
Skrzydełka niosą mnie.

Pszczółkę radość wręcz rozpiera,
Kiedy z kwiatków nektar zbiera
Będzie z niego pyszny miód
Nie na darmo był ten trud.

Ref. Bzz bzz bzz rozlega się,
Skrzydełka niosą mnie.

Choć pszczółeczki małe są,
Wszystkim piękny uśmiech ślą
Przez dzień cały się krzątają
Tę piosenkę wam śpiewają.


PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI PRZEDSZKOLNYCH W KUDOWIE ZDROJU, 10 MAJA 2012R

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

HISZPANIA

Buenos dias, takim przywitaniem rozpoczęliśmy Hiszpański Dzień. Podczas zajęć dowiedzieliśmy sie, jakie barwy ma flaga Hiszpanii oraz jak nazywa się stolica tego państwa. W trakcie naszej podróży oglądaliśmy zabytki oraz corridę, a także sami stoczyliśmy walkę z groźnymi bykami. Wiemy, jakie składniki potrzebne są do przygotowania "paella", czyli najbardziej hiszpańskiej z hiszpańskich potraw. Następnie zrobiliśmy wspaniałe wachlarze, z którymi tańczyliśmy flamenco. Odwiedził nas także sam Salvador Dali- hiszpański malarz. Opowiadał nam o sobie i swoich obrazach. Nie mogło również obejść się bez wizyty w klubie piłkarskim- przecież Hiszpania jest mistrzem świata w piłce nożnej. Hiszpania okazała się być bardzo ciekawym krajem. Adios !

WIZYTA W GALERII

Dnia 11 kwietna" Pszczółki" udały się do Galerii "Cyganeria", aby obejrzeć prace rodziny Bussów z Kudowy. Dzieci oglądały obrazy wykonane różnymi technikami oraz zachwycały się ozdobami świątecznymi wykonanymi przez artystów- amatorów. Szczególnie wrażenie wywarły ozdoby wykonane z piernika i lukru. Wizyta w galerii dała dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką i wywołała wiele przeżyć oraz była dobrą lekcją, jak należy się zachować w takich miejscach.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

HOLANDIA

Na początku kwietnia grupa "Pszczółki" wyruszyła w kolejną podróż po Europie, której celem była Holandia- kraj wiatraków, tulipanów, kanałów i chodaków . Po wylądowaniu w stolicy kraju- Amsterdamie dzieci przesiadły się na rowery- ulubiony pojazd Holendrów, aby zwiedzić miasto i okolice. Dzieci podziwiały charakterystyczne krajobrazy- wiatraki stojące obok siebie i kolorowe pola z rozkwitającymi tulipanami. Poznały flagę Holandii, stolicę, degustowały smaczny ser (o niekoniecznie przyjemnym zapachu), z którego także słynie Holandia. Podsumowaniem podróży było pokolorowanie obrazków przedstawiających dzieci w charakterystycznych strojach ludowych.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

"Wielkanoc, Wielkanoc! Wielka radość w sercu,
gdy chodzisz po świecie-kwitnącym kobiercu.
Na stole pisanki tęczą malowane.
Wśród zieleni trawy- cukrowy baranek"
Na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi w naszej sali panował przedświąteczny nastrój. Przez cały Wielki Tydzień poznawaliśmy zwyczaje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Wraz z paniami wykonywaliśmy świąteczne ozdoby i stroiki. Uwieńczeniem przygotowań było wielkanocne śniadanie. Na odświętnie przystrojonym stole nie zabrakło tradycyjnego jajka, którym podzieliliśmy się składając sobie życzenia.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

Prima Aprilis- dzień bez zabawek

Dnia 30 marca "Pszczółki" zastały w sali zamiast zabawek, wydawać by się mogło, bezużyteczne materiały. Wbrew obawom, dzieci poradziły sobie z nową sytuacją i nie marudząc z zaciekawieniem oglądały, segregowały, wkładały do pojemników różności: pudełka, nakrętki, rolki papierowe, butelki, folie itp. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona i dlatego z niewielką pomocą pań powstały "nowe" zabawki- domy , pojazdy, wieże i inne wytwory, które dostarczyły milusińskim wiele radości i zadowolenia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zebraniu tego typu przyborów, które posłużyły do rozwijania kreatywności, wyobraźni, fantazji oraz umiejętności organizacyjnych naszych dzieci.

DZIEŃ WODY

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Tego dnia "Pszczółki" ubrane na niebiesko, wspólnie ze "Zdrojkiem" przypomniały sobie skąd się bierze woda, jakie jest jej znaczenie, w jaki sposób możemy ją oszczędzać oraz dlaczego należy to robić. Było wiele ciekawych zabaw oraz doświadczeń- sprawdzaliśmy właściwości wody i dowiedzieliśmy się dlaczego jedne przedmioty toną w wodzie, a inne utrzymują się na powierzchni. Przypomnieliśmy sobie również ważną dla zdrowia zasadę - codziennego picia wody niegazowanej. Na zakończenie relaksowaliśmy się przy dźwiękach szumiącej i płynącej wody.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Jak co roku w naszym przedszkolu 21 marca wszystkie przedszkolaki obchodziły "Pierwszy Dzień Wiosny". Zgodnie z tradycją ludową, dzieci przyniosły z domu Marzanny lub kolorowe kwiaty wykonane wspólnie z rodzicami i przy wtórze wiosennych piosenek wszyscy wyruszyli barwnym korowodem ulicami miasta, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Następnie na placu przedszkolnym, po zrobieniu wielkiego kręgu dzieci pożegnały Marzannę - symbol zimy, wołając "Precz Zimo zła" i z kolorowymi kwiatami w ręku powróciły do przedszkola. Tradycji stało się zadość. Pa, pa zimo!

W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dnia 19 marca zostaliśmy zaproszeni, wspólnie z dziećmi z grupy "Krasnoludki" do Biblioteki Miejskiej, gdyż rok 2012 został ogłoszony "Rokiem Janusza Korczaka". Pani Violetta przybliżyła nam postać tego wybitnego pedagoga, lekarza i pisarza, który bardzo kochał dzieci. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu książki "Król Maciuś I" i dowiedzieliśmy się w jakich okolicznościach Maciuś został królem, jak rządził i jakie reformy chciał wprowadzić w swoim królestwie. Później wcielając się w rolę króla musieliśmy wykazać się wyobraźnią i pomysłowością wymyślając swoje reformy. Spotkanie było również okazją do przypomnienia "praw i obowiązków dziecka" oraz rozmowy o uczuciach. Na koniec tańczyliśmy z maskotkami przy piosence "Wszystkie dzieci nasze są" M. Jeżowskiej.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

PODRÓŻ DO FRANCJI

Pod koniec lutego w grupie "Pszczółki" odbyły się zajęcia na temat Francji. Dzieci odbyły wspólnie z Syriuszem "podróż", której celem było rozbudzenie zainteresowania Francją i poszerzenie wiedzy o tym kraju. "Pszczółki" tego dnia witały się ze sobą w języku francuskim i uczyły się piosenki "Panie Janie" w tymże języku. Później nastąpił pokaz mapy Francji i odnalezienie na niej stolicy - Paryża. Następnie dzieci zwiedzały i oglądały znane budowle we Francji - Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedrę Notre- Dame. Po jakże przyjemnym zwiedzaniu Paryża dzieci przystąpiły do pokolorowania francuskiej flagi i wspólnego wybudowania Wieży Eiffla. Tak miłym akcentem dzieci wraz ze swymi pracami pozowały do zdjęcia.

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

W naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia. Dlatego zajęcia urozmaicamy działaniami praktycznymi. W związku z tym dzieci z grupy "Pszczółki" rozmawiały o tym, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie. Dowiedziały się co to jest "piramida żywieniowa", jakie potrawy korzystnie wpływają na nasze zdrowie, a jakie nie. 14 marca po umyciu rąk dzieci przystąpiły do robienia kanapek, które okazały się małymi arcydziełami sztuki. Wyglądały one pięknie i kolorowo, a jak stwierdził Bartek - "smakowały lepiej niż słodycze".

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

Zabawa karnawałowa


"Dziś w przedszkolu śmiech i tańce, tańczą różne przebierance,
Każdy przebrał się inaczej ten obraca się ten skacze…"

14 lutego 2012 r, przy gorących karnawałowych rytmach bawiliśmy się wyśmienicie. Nasi rodzice wykazali się nie lada pomysłami przygotowując nam stroje. Był król, wróżki, biedronki, lisek, , motylki, piraci i ......... trudno wymienić wszystkich. Tańce i pląsy przerywane były śmiesznymi konkursami, a w przerwie na odpoczynek był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy!!!

Dzień Babci i Dziadka

A teraz wszystkim Babciom sto lat- hura!
A teraz wszystkim Dziadkom sto lat- hura!
Niechaj w zdrowiu, szczęściu wciąż żyją nam!

Dnia 3 lutego 2012 r dzieci podjęły w przedszkolu wspaniałych gości - Babcie i Dziadków, którzy pomimo trzaskającego mrozu zjawili się niezawodnie. Był to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede dla babć i dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło również upominków, którymi dzieci obdarowały ukochanych gości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze- był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

20 GRUDNIA - WIGILIA

„Ta kolęda od opłatka się zaczyna,
bo opłatkiem najpierw dzieli się rodzina…
Jak nakazuje tradycja, nasza „Pszczółkowa” rodzinka rozpoczęła Wigilię od łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń . Potem przy stołach, pięknie nakrytych białym obrusem, udekorowanych stroikami i świeczkami, spożywaliśmy tradycyjne świąteczne potrawy i śpiewaliśmy kolędy. W naszej sali panował prawdziwie świąteczny nastrój, a wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.


6 GRUDNIA - MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

"Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta
Teraz wszystkie dzieci marzą tylko prezentach
Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami
Święty Mikołaju, bądź już wreszcie tutaj z nami"
Już od samego rana "Pszczółki" nie mogły doczekać się odwiedzin szczególnego gościa. Zanim w przedszkolu pojawił się Św. Mikołaj dzieci poznały jego ojczyznę - Finlandię, jedną z krain - Laponię oraz warunki klimatyczne i zwierzęta tam zamieszkujące. I w końcu, pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do przedszkola. Przedszkolaki powitały Mikołaja piosenką, którą nauczyły się specjalnie na te okazję, a kilkoro dzieci wręczyło gościowi obrazki własnoręcznie narysowane . Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.??

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

ANDRZEJKI

Święty Andrzeju daj nam znać,
co będzie się z nami dziać”
Andrzejki rozpoczęły się od zapoznania dzieci z tradycją obchodów wspomnienia św. Andrzeja i wyjaśnienia sensu zabawy. Po wypowiedzeniu zaklęcia i wrzuceniu darów (jedno groszówek) do miski z wodą dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, wymarzoną podróż. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki oraz lania wosku przez klucz. Te i wiele innych zabaw radowało przedszkolaki, bo właśnie o dobrą zabawę chodziło . Nie zabrakło również wesołych pląsów przy muzyce i wspólnych zabaw w kółeczku. W przerwie dzieci zajadały pyszności przygotowane przez rodziców.


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA


"…Miś ma uszy do szarpania, po to misiem jest
żeby mieć coś do kochania i otarcia łez…"
25 listopada obchodziliśmy 109 urodziny Pluszowego Misia- przyjaciela, pocieszyciela, towarzysza radości i smutków, który jest nieodłączną częścią dzieciństwa. Tego dnia prawie wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola ulubione "misiowe" przytulanki. Były misie małe, średnie i duże, różowe, białe, żółte i brązowe, w ubrankach, z kokardami... Nie było dwóch jednakowych, każdy był piękny i wyjątkowy W ramach obchodów naszego święta dzieci i misie uczestniczyły w zabawach, konkursach i tańcach. Było wesoło, miło a w przerwach dzieci śpiewały piosenki o misiach.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

DZIEŃ OSZCZĘDANIA ENERGII

Dnia 24 listopada 2011 r został zorganizowany Dzień Oszczędzania Energii. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z wyglądem żarówek energooszczędnych, poznały sposoby wytwarzania energii oraz zasady postępowania z "elektrośmieciami". Zorganizowano akcję "Gaś światło", która polegała na przyklejeniu obok włączników emblematów żarówek. Dzieci uczestniczyły w wewnątrzgrupowym konkursie plastycznym "Oszczędzaj energię". Trzy najładniejsze prace wzięły udział w międzygrupowym konkursie pod takim samym tytułem.

KUDOWA- POLSKA- EUROPA

W ramach realizacji programu "Mały Europejczyk" odbył się w grupie cykl zajęć kształtujących u dzieci tożsamość narodową. W myśl zasady, że przechodzimy od tego co najbliższe dziecku do tego co dalekie, w miesiącu październiku "Pszczółki" poznały swoją małą ojczyznę - Kudowę Zdrój. Święto Odzyskania Niepodległości było doskonałą okazją do zapoznania dzieci z mapą Polski, hymnem i barwami narodowymi.
Następnie dzieci dowiedziały się co to jest Unia Europejska, poznały flagę walutę, hymn i maskotkę UE. Syriusz będzie naszym przewodnikiem w "wędrówce" po krajach Unii Europejskiej.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

" Jak dobrze być razem, za ręce trzymać się
i wszystkim dobrze życzyć, i w zgodzie bawić się "
"Dzień Życzliwości" rozpoczęliśmy od założenia opasek z uśmiechniętymi słoneczkami i ustalenia, co oznacza "być życzliwym". Następnie odbyły się zabawy: Kłębuszek Sympatii, Tańcząca Plątanina oraz zabawy dramowe ilustrujące dobre i złe zachowanie. Dzieci kolorowały serduszka i ofiarowały je kolegom z grupy. Szczególnie w tym dniu, wszyscy starali się nie zapominać o uśmiechu, dobrym słowie i miłym traktowaniu kolegów z przedszkola.

WYCIECZKA DO PARKU NARODOWEGO

Dnia 17 listopada 2011 odwiedziliśmy siedzibę Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie czekała na nas niespodzianka - bardzo ciekawy film edukacyjny. Mogliśmy zobaczyć, uchwycone okiem kamery, rośliny i zwierzęta przygotowujące się do zimy. Dużo radości sprawiło nam sypanie ziarna do karmnika i obserwowanie przylatujących do niego ptaków. Już teraz wiemy, jak zaopiekować się naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi, aby mogli przetrwać trudny okres zimowy.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękuję Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie
i przygotowanie pięknych prac na konkurs międzygrupowy
pt "Najpiękniejszy kącik przyrody"

Nikodemowi Bąk i mamie Irenie
Gabrysi Bednarczyk i mamie Agnieszce
Sewerynowi Kompa i tacie Sewerynowi
Amelce Marciszewskiej i mamie Dorocie
Danielowi Sawickiemu i mamie Monice
Dobrkowi Skrzypniak i mamie Ewie
Hani Sobolewskiej i mamie Marcie
Mateuszowi Staszczyszyn i mamie Annie
Sebastianowi Turchan i tacie Leszkowi
Oskarowi Zabrzeskiemu i mamie Julii

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Dnia 14 października obchodziliśmy 85 urodziny Kubusia Puchatka- misia o bardzo małym rozumku, ale o wielkim sercu. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola przytulanki, puzzle, książeczki z przygodami Kubusia i jego przyjaciół. Było bardzo wesoło. Po odśpiewaniu "Stu lat" odbyły zabawy, tańce, konkursy i oczywiście nie zabrakło słodkiego miodku. Była bajka o tym, jak Kubuś niecierpliwie czekał na swoje urodziny i na prezenty od przyjaciół.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

W ramach realizacji programu "Bezpieczny przedszkolak", zaprosiliśmy do przedszkola panią policjantkę. Dzieci uważnie przyglądały się umundurowaniu naszego gościa. Wiele emocji wzbudziło dotykanie i przymierzanie czapki, kamizelki i kajdanków oraz wejście do wozu policyjnego.
Dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta oraz o tym jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach będąc pod opieką dorosłych. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.

ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

30 września 2011 r. - był pysznym dniem w naszej grupie, ponieważ dzieci przygotowywały sałatkę owocową. Na początku dzieci wysłuchały piosenki "Witaminki" i dowiedziały się dlaczego należy jeść owoce. Potem nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki, zwrócenie uwagi na higienę pracy i samodzielne działania dzieci. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie smakowała. Zajęcie dostarczyło dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się zwłaszcza jesienią i zimą.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


"Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!"

Dnia 29.09.2011 - dołączyliśmy do tysięcy przedszkolaków w całej Polsce, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Przedszkolaka. Była to okazja do wesołych zabaw i zajęć . Zawarliśmy "Kodeks Przedszkolaka" , by pobyt w przedszkolu był dla wszystkich przyjemnym czasem.

NASZA GRUPA

"Jesteśmy pszczółki wesołe,
lubimy nasze przedszkole.
Pracę uwielbiamy,
zabawę kochamy"
Jesteśmy "Pszczółkami" w wieku 4 i 5 lat. Uczymy się żyć w zgodzie i harmonii, dbać o potrzeby kolegów i koleżanek oraz o wspólne dobro. Bardzo lubimy śpiewać, tańczyć i ćwiczyć. Chętnie słuchamy też bajek i opowiadań. W sali mamy swoje ulubione kąciki zabaw: konstrukcyjny, lalek, kuchenny, samochodowy, plastyczny i czytelniczy. Uwielbiamy zabawy na przedszkolnym podwórku i spacery podczas których poznajemy najbliższe środowisko.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego